| Currency Conversion as of 23:00 3rd April, 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| THESE RATES ARE CURRENT MARKET APPROXIMATES AND MAY NOT BE EXACT | ||||
| Australlian Dollar | 7,415 | |||
| Switzerland Francs | 4,090 | |||
| Denmark Kroner | 33,165 | |||
| Euro | 4,436 | |||
| United Kingdom Pounds | 3,872 | |||
| Russia Rubles | 410,660 | |||
| Singapore Dollars | 6,577 | |||
| Hong Kong Dollars | 40,066 | |||
Ulysse Nardin Caprice
|
Retail Price
$7,100 |
Discount
28% |
Your Price
$5,112 |
| Brand | Ulysse Nardin |
| Collection | Caprice |
| Model/Ref | 133-91-7/691 |
| Retail Price | $7,100 |
| Discount | 28% |
| Your Price | $5,112 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Bracelet / Strap | Stainless Steel Polished |
| Clasp / Buckle | Hidden Folding Clasp |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Case Back | Transparent |
| Case Diameter | 34mm x 35.4mm |
| Warranty | Yes |
| Functions | Automatic Movement, Hour, Minute, Date |
| Screw Down Crown | No |
| Case Thickness | 9.5mm |
| Water Resistance | 50m/150ft |
Categories: Ulysse Nardin, Caprice.
Tag: Ulysse Nardin Caprice Ref# 133-91-7/691.
Description
Ulysse Nardin Caprice
Ref# 133-91-7/691
Watch Features:
- Polished stainless steel case
- White mother of pearl dial with linear finish
- Skeleton steel hands and 8 diamond hour markers and Arabic numerals
- Date window
The watch is pre-owned in LNIB condition – Like New In Box condition. The watch comes 100% complete with all original presentation boxes, booklets and warranty information.
Please contact us for more information.
Related Products
Product Description
Ulysse Nardin Caprice
Ref# 133-91-7/691
Watch Features:
- Polished stainless steel case
- White mother of pearl dial with linear finish
- Skeleton steel hands and 8 diamond hour markers and Arabic numerals
- Date window
The watch is pre-owned in LNIB condition – Like New In Box condition. The watch comes 100% complete with all original presentation boxes, booklets and warranty information.
Please contact us for more information.
Be the first to review “Ulysse Nardin Caprice ” Cancel reply
You must be logged in to post a comment.
U.S.A. 1-800 438-9095








timepiecetrader.com
Reviews
There are no reviews yet, would you like to submit yours?