| Currency Conversion as of 23:00 4th April, 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| THESE RATES ARE CURRENT MARKET APPROXIMATES AND MAY NOT BE EXACT | ||||
| Australlian Dollar | 34,783 | |||
| Switzerland Francs | 19,154 | |||
| Denmark Kroner | 155,577 | |||
| Euro | 20,815 | |||
| United Kingdom Pounds | 18,138 | |||
| Russia Rubles | 1,926,211 | |||
| Singapore Dollars | 30,855 | |||
| Hong Kong Dollars | 187,949 | |||
Hublot Big Bang Ayrton Senna SE
|
Retail Price
$29,800 |
Discount
20% |
Your Price
$23,980 |
| Brand | Hublot |
| Collection | Big Bang 44mm |
| Model/Ref | 309.CM.134.RX.AES07 |
| Retail Price | $29,800 |
| Discount | 20% |
| Your Price | $23,980 |
| Case Material | Titanium & Ceramic |
| Dial Color | Black |
| Bracelet / Strap | Black Rubber |
| Clasp / Buckle | PVD Deployment |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Sapphire |
| Case Back | Exhibition |
| Case Diameter | 44mm |
| Warranty | Yes |
| Functions | Power Reserve, Split Second |
| Screw Down Crown | No |
| Water Resistance | 300m / 1000ft |
Categories: Hublot, Big Bang 44mm.
Description
Hublot Big Bang Ayrton Senna Rattrapante Split Second Chronograph
Original Special Edition
Ref# 309.CM.134.RX.AES07
THIS IS PART OF A NUMBERED SERIES OUT OF ONLY 500.
- 44mm Ceramic and titanium case
- Ceramic bezel
- Automatic self-winding split-second chronograph movement with power reserve indicator
- Comes as pictured on black rubber sport strap with push button folding deployment clasp
Watch is pre-owned in LNIB – Like New IN Box condition.
Worn a few times as part of an enormous collection and still in like new condition.
Watch comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information.
Related Products
Product Description
Hublot Big Bang Ayrton Senna Rattrapante Split Second Chronograph
Original Special Edition
Ref# 309.CM.134.RX.AES07
THIS IS PART OF A NUMBERED SERIES OUT OF ONLY 500.
- 44mm Ceramic and titanium case
- Ceramic bezel
- Automatic self-winding split-second chronograph movement with power reserve indicator
- Comes as pictured on black rubber sport strap with push button folding deployment clasp
Watch is pre-owned in LNIB – Like New IN Box condition.
Worn a few times as part of an enormous collection and still in like new condition.
Watch comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information.
Be the first to review “Hublot Big Bang Ayrton Senna SE” Cancel reply
You must be logged in to post a comment.
U.S.A. 1-800 438-9095








timepiecetrader.com
Reviews
There are no reviews yet, would you like to submit yours?