| Currency Conversion as of 23:00 4th April, 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| THESE RATES ARE CURRENT MARKET APPROXIMATES AND MAY NOT BE EXACT | ||||
| Australlian Dollar | 5,105 | |||
| Switzerland Francs | 2,811 | |||
| Denmark Kroner | 22,837 | |||
| Euro | 3,055 | |||
| United Kingdom Pounds | 2,662 | |||
| Russia Rubles | 282,746 | |||
| Singapore Dollars | 4,529 | |||
| Hong Kong Dollars | 27,588 | |||
IWC Pilot’s Watch Automatic Ladies Watch – 36mm iw324008
|
Retail Price
$4,150 |
Discount
15% |
Your Price
$3,520 |
| Brand | IWC |
| Collection | Pilot's |
| Model/Ref | iw324008 |
| Retail Price | $4,150 |
| Discount | 15% |
| Your Price | $3,520 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Blue |
| Bracelet / Strap | Alligator/Crocodile Leather |
| Clasp / Buckle | Deployant Buckle |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Case Back | Solid |
| Case Diameter | 36mm |
| Warranty | N/A |
| Case Thickness | 10.5mm |
| Water Resistance | 60m |
Category: Pilots Editions.
Description
IWC Pilot’s Watch Automatic Ladies Watch – 36mm iw324008
Ref # iw324008
Features
- Brushed stainless steel case
- Blue dial
- Date window
- Automatic movement with an approximate power reserve of 42 hours
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
Related Products
Product Description
IWC Pilot’s Watch Automatic Ladies Watch – 36mm iw324008
Ref # iw324008
Features
- Brushed stainless steel case
- Blue dial
- Date window
- Automatic movement with an approximate power reserve of 42 hours
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
U.S.A. 1-800 438-9095








timepiecetrader.com