| Currency Conversion as of 23:00 17th May, 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| THESE RATES ARE CURRENT MARKET APPROXIMATES AND MAY NOT BE EXACT | ||||
| Australlian Dollar | 40,180 | |||
| Switzerland Francs | 22,605 | |||
| Denmark Kroner | 184,724 | |||
| Euro | 24,717 | |||
| United Kingdom Pounds | 21,574 | |||
| Russia Rubles | 2,091,023 | |||
| Singapore Dollars | 36,785 | |||
| Hong Kong Dollars | 224,974 | |||
Cartier Ballon Bleu Ladies Watch – 28mm we9003z3
|
Retail Price
$33,800 |
Discount
15% |
Your Price
$28,730 |
| Brand | Cartier |
| Collection | Ballon Bleu |
| Model/Ref | we9003z3 |
| Retail Price | $33,800 |
| Discount | 15% |
| Your Price | $28,730 |
| Case Material | 18kt White Gold |
| Dial Color | Silver |
| Bracelet / Strap | 18kt White Gold |
| Clasp / Buckle | Hidden Folding Clasp |
| Movement | Quartz |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Case Back | Solid |
| Case Diameter | 28mm |
| Warranty | N/A |
| Case Thickness | 9.35mm |
| Water Resistance | 30m |
Category: Ballon Bleu.
//
Description
Cartier Ballon Bleu Ladies Watch – 28mm we9003z3
Ref # we9003z3
Features
- Polished 18KT white gold case & bracelet
- Bezel set with 30 diamonds
- Silvered opaline dial
- Cartier calibre 057 quartz movement
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
Related Products
Product Description
Cartier Ballon Bleu Ladies Watch – 28mm we9003z3
Ref # we9003z3
Features
- Polished 18KT white gold case & bracelet
- Bezel set with 30 diamonds
- Silvered opaline dial
- Cartier calibre 057 quartz movement
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
U.S.A. 1-800 438-9095








timepiecetrader.com