| Currency Conversion as of 00:00 28th May, 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| THESE RATES ARE CURRENT MARKET APPROXIMATES AND MAY NOT BE EXACT | ||||
| Australlian Dollar | 0 | |||
| Switzerland Francs | 0 | |||
| Denmark Kroner | 0 | |||
| Euro | 0 | |||
| United Kingdom Pounds | 0 | |||
| Russia Rubles | 0 | |||
| Singapore Dollars | 0 | |||
| Hong Kong Dollars | 0 | |||
IWC BIG PILOT’S WATCH TOP GUN EDITION “MOJAVE DESERT” – 46mm IW506003
|
Retail Price
CALL FOR PRICE |
Discount
CALL FOR PRICE |
Your Price
CALL FOR PRICE |
| Brand | IWC |
| Collection | BIG PILOT'S |
| Model/Ref | IW506003 |
| Retail Price | CALL FOR PRICE |
| Discount | CALL FOR PRICE |
| Your Price | CALL FOR PRICE |
| Case Material | Ceramic |
| Dial Color | Dark brown dial with luminescence |
| Bracelet / Strap | Beige rubber |
| Movement | Automatic |
| Crystal | Sapphire glass |
| Case Diameter | 46mm |
| Warranty | N/A |
| Functions | Power reserve display |
| Case Thickness | 14.6mm |
| Water Resistance | 6 bar |
Category: Big Pilot.
//
Description
IWC BIG PILOT’S WATCH TOP GUN EDITION “MOJAVE DESERT” – 46mm IW506003
Ref # IW506003
Features
- Ceramic case
- Dark brown dial with luminescence
- Power reserve display
- Date display
- 168 hours Power Reserve
- Automatic movement
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
Related Products
Product Description
IWC BIG PILOT’S WATCH TOP GUN EDITION “MOJAVE DESERT” – 46mm IW506003
Ref # IW506003
Features
- Ceramic case
- Dark brown dial with luminescence
- Power reserve display
- Date display
- 168 hours Power Reserve
- Automatic movement
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
U.S.A. 1-800 438-9095








timepiecetrader.com