| Currency Conversion as of 00:00 2nd April, 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| THESE RATES ARE CURRENT MARKET APPROXIMATES AND MAY NOT BE EXACT | ||||
| Australlian Dollar | 13,911 | |||
| Switzerland Francs | 7,647 | |||
| Denmark Kroner | 62,092 | |||
| Euro | 8,309 | |||
| United Kingdom Pounds | 7,239 | |||
| Russia Rubles | 773,295 | |||
| Singapore Dollars | 12,357 | |||
| Hong Kong Dollars | 75,474 | |||
Cartier Ballon Bleu Ladies Watch – 36mm w2bb0003
|
Retail Price
$10,700 |
Discount
10% |
Your Price
$9,630 |
| Brand | Cartier |
| Collection | Ballon Bleu |
| Model/Ref | w2bb0003 |
| Retail Price | $10,700 |
| Discount | 10% |
| Your Price | $9,630 |
| Case Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Dial Color | Silver |
| Bracelet / Strap | Stainless Steel & Rose Gold |
| Clasp / Buckle | Hidden Folding Clasp |
| Movement | Automatic |
| Bezel | Fixed |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Case Back | Solid |
| Case Diameter | 36mm |
| Warranty | N/A |
| Case Thickness | 12mm |
| Water Resistance | 30m |
Category: Ballon Bleu.
Description
Cartier Ballon Bleu Ladies Watch – 36mm w2bb0003
Ref # w2bb0003
Features
- Polished stainless steel case
- Silver textured dial (flinqué)
- Sword shaped blued steel hands
- Automatic Movement
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
Related Products
Product Description
Cartier Ballon Bleu Ladies Watch – 36mm w2bb0003
Ref # w2bb0003
Features
- Polished stainless steel case
- Silver textured dial (flinqué)
- Sword shaped blued steel hands
- Automatic Movement
Condition
Watch is pre-owned in LNIB – Like New in Box and totally unworn.
It comes 100% complete with all presentation boxes, booklets and warranty information
Please feel free to contact our sales office with any questions.
U.S.A. 1-800 438-9095








timepiecetrader.com